Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Dr hab. prof. GSW Milenium Armin Mikos von Rohrscheidt laureatem prestiżowej nagrody
poniedziałek, 14 października 2019, Martyna Drągowska

Miło nam poinformować, że dr hab. Armin Mikos von Rohrscheidt, prof. GSW Milenium, został laureatem prestiżowej nagrody Artykuł Roku 2018 w "Folia Turistica" .

Jego artykuł pt. „Polityka historyczna z etyką w tle. Patologie w kreowaniu doświadczeń turystów kulturowych” został uznany najlepszym artykułem opublikowanym w 2018 r na łamach "Folia Turistica" - najważniejszego polskiego czasopisma naukowego zajmującego się problemami turystyki.

Konferencja „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w edukacji”
poniedziałek, 14 października 2019, Rafał Wojtaszak

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji metodycznej „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w edukacji”. Współorganizatorem oraz jednym z prelegentów konferencji jest dr Paulina Gołaska, wykładowca GSW Milenium.

Celem spotkania jest dyskusja nad możliwościami realnego wsparcia uczniów ze spektrum autyzmu w placówkach edukacyjnych. Zaprezentowane zostaną przykłady sprawdzonych rozwiązań, przynoszących realne korzyści zarówno dziecku, jak i jego rodzinie oraz specjalistom. W efekcie słuchacze wyposażeni zostaną w konkretne narzędzia metodyczne, które będą mogli zastosować we własnej praktyce pedagogicznej. WSTĘP WOLNY.

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
poniedziałek, 7 października 2019, Rafał Wojtaszak

Studenci GSW Milenium uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki. W sobotę 5 października w siedzibie uczelni przy ul. Okulickiego odbyła się Inauguracja, podczas której studenci I roku złożyli ślubowanie oraz otrzymali e-indeksy, a wykładowcy otrzymali nagrody i pamiątkowe wyróźnienia.

Zapraszamy na bezpłatne treningi Taekwon-do
poniedziałek, 7 października 2019, Martyna Drągowska

Już od października do Milenium zawita Taekwon-do! 

UWAGA! Dla studentów GSW Milenium treningi do końca października będą BEZPŁATNE.

Zapraszamy w każdą środę o godz 18:45.

Konkurs na bajkę terapeutyczną rozstrzygnięty
poniedziałek, 7 października 2019, Rafał Wojtaszak

Organizatorów zaskoczyło bardzo duże zainteresowanie konkursem na bajkę terapeutyczną. Napłynęło 131 prac z całej Polski i jedna ze Szwecji. Cieszy nas, że nie tylko panie, ale również panowie podjęli się napisania bajki terapeutycznej.

Jury konkursu stanęło przed trudnym zadaniem – wyłonieniem 3 laureatów konkursu. Postanowiło przyznać dodatkowo 5 wyróżnień i 2 nagrody poza konkursem.

Uwaga! Zmiana godzin pracy dziekanatu w WĄGROWCU
niedziela, 6 października 2019, Rafał Wojtaszak

Uprzejmie informujemy wszystkich studentów oraz osoby zainteresowane studiami w GSW Milenium na Wydziale Zamiejscowym w Wągrowcu o zmianie godzin pracy dziekanatu.


Rusza III. edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”
środa, 2 października 2019, Rafał Wojtaszak

W związku z utrzymującym się bardzo dużym zainteresowaniem studentów edukacją wojskową oraz praktycznym przeszkoleniem wojskowym, od początku nowego roku akademickiego 2019/2020 rusza kolejna, III. już edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”. Realizację programu w dalszym ciągu wspierają resorty nauki i szkolnictwa wyższego oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Do udziału w kolejnej edycji programu Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało zaproszenia również do resortu spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia oraz kultury i dziedzictwa narodowego.

Spotkanie z przedstawicielem WKU Konin majorem Sylwinem Donartem odbędzie się 13.10.2019 w godz. 11:05-11:25 w auli B, podczas którego poinformuje on studentów o możliwości zapisu do Legii Akademickiej.

Uwaga nauczycielu! Ważne zmiany w przepisach nt. studiów podyplomowych
wtorek, 1 października 2019, Rafał Wojtaszak

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wprowadziło zmiany w przepisach dotyczących kształcenia nauczycieli w ramach studiów podyplomowych.  Zgodnie z nowym rozporządzeniem* studia podyplomowe będą trwać min. 3 semestry. Po drugie, nie będzie można w drodze studiów podyplomowych uzyskać uprawnień do nauczania w przedszkolu i klasach I – III. 

 

Pożegnanie przez Władze i Samorząd Studencki GSW Milenium Pani Dziekan WNS dr Anny Knocińskiej
poniedziałek, 30 września 2019, Rafał Wojtaszak

W piątek 27 września br. podczas obrad senatu GSW Milenium, odbyło się pożegnanie Pani Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Anny Knocińskiej. Założyciel i obecny rektor prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki oraz Kanclerz mgr Krzysztof Gawrecki podziękowali za wieloletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju Uczelni. Nie obyło się również bez podziękowań ze strony Samorządu Studenckiego, który był reprezentowany przez opiekuna dr Sylwię Jabłońską oraz Darię Ciążyńską. Pani Dziekan jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Odbiór certyfikatów szkolenia o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej
poniedziałek, 30 września 2019, Rafał Wojtaszak

Wszystkich uczestników szkolenia o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej zapraszamy po odbiór certyfikatów u Pani Anny Sołtys-Stawowej (Budynek A, I piętro, pokój 117)