Dnia 07.04.2018 r. w siedzibie Wydziału Zamiejscowego GSW Milenium w Wągrowcu oraz dnia 12.04.2018 r. w siedzibie Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium odbył się kurs dla kandydatów na kierowników wycieczek szkolnych oraz kierowników obozów wędrownych - zainicjowany przez Koło Naukowe Baby Start oraz Samorząd Studencki GSW Milenium.
Prowadząca – Pani Wiesława Surdyk-Fertsch, opisała dokładnie jak powinno się organizować szkolną turystykę. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jakie zadania ma dyrektor w zakresie organizowania wycieczek oraz imprez okolicznościowych, jakie zadania należą do kierownika wycieczki szkolnej a jakie do opiekuna wycieczki, jak również kto finansuje wycieczki szkolne. Zapoznali się także szczegółowo z dokumentacją jaką należy mieć ze sobą kierując wycieczką szkolną. Poznali zasady bezpieczeństwa dotyczące opieki nad dziećmi i młodzieżą. Każdy uczestnik otrzymał materiały z kursu. Prowadząca poparła wiedzę teoretyczną licznymi i bardzo cennymi przykładami z praktyki dydaktycznej. Uczestnicy dowiedzieli się również, gdzie szukać informacji na temat zmian w przepisach prawa dotyczących wycieczek szkolnych. Kurs zakończył się wręczeniem zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo.
Tompla Koperty Sp. z o.o. z hiszpańskim kapitałem poszukuje pracownika na stanowisko - Planista
Zachęcamy do udziału studentów GSW Milenium.
Szczegóły na plakacie poniżej.
Zapisy prosimy zgłaszać mailowo na adres: anna.hedrych@interia.pl z podaniem imienia i nazwiska, miejscowości zamieszkania oraz daty urodzenia.
Koszt 5 zł., opłatę z danymi należy złożyć w dziekanacie u p. Anny Sołtys-Stawowej.
W siedzibie Wydziału Zamiejscowego GSW Milenium w Wągrowcu, w dniu 06.04.2018 r. odbyło się ze wsparciem Władz Uczelni, szkolenie dla członków Koła Naukowego Baby Start - 17 technik Metody Krakowskiej. Szkolenie rozpoczęło się o godzinie 15:30 i trwało 5 godzin. Prowadzone było przez pedagoga, członka Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, a także wykładowcę Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium z wieloletnim stażem - Panią mgr Wioletę Urban. W szkoleniu uczestniczyło 11 osób - aktywnych członków Koła (studentek I, II oraz III roku Pedagogiki). Studentki miały możliwość dowiedzieć się na czym dokładnie polega Metoda Krakowska, kto jest jej twórcą, a także poznać jej techniki. Każda uczestniczka otrzymała materiały. Pani mgr Wioleta Urban z niezwykłą pasją opowiadała o Metodzie Krakowskiej i jej 17 technikach. Szkolenie było bardzo ciekawe i zakończyło się wręczeniem zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo. Członkowie Koła mają nadzieję na więcej kursów z Panią mgr.
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Mistrzowie Zabawy i Przedszkole Terapeutyczne Mali Mistrzowie w Gnieźnie zaprasza do współpracy.
W związku z intensywnym rozwojem placówek pilnie poszukujemy nauczycieli - terapeutów do prowadzenia zajęć w grupie dzieci niepełnosprawnych - głównie z autyzmem oraz prowadzenia indywidualnych zajęć terapeutyczno-rewalidacyjnych.
Szczegóły tutaj.
Informujemy, iż w dniu 28.03.2018 r. doszło do porozumienia o współpracy pomiędzy GSW Milenium a Specjalnym Punktem Przedszkolnym Mali Mistrzowie w Gnieźnie, w skład którego wchodzi Niepubliczne Przedszkole Integracyjne oraz Przedszkole Terapeutyczne w Gnieźnie. Niniejsza współpraca obejmuje m.in. organizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych oraz kulturalnych, ale także daje możliwość naszym studentom odbywania praktyk zawodowych w tych placówkach. Nadrzędnym celem podpisanego porozumienia jest podnoszenie poziomu kształcenia oraz wzmacnianie jego praktycznego wymiaru.