Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku w GSW Milenium
poniedziałek, 14 października 2019, Rafał Wojtaszak

W minioną sobotę na terenie GSW Milenium odbyła się akcja „Pokonajmy nowotwory krwi” przygotowana przez wolontariuszy z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium i fundację DKMS.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Podczas ostatniego zjazdu studenci mogli się zarejestrować się jako potencjalny Dawca w banku dawców szpiku i wypełnić odpowiednie dokumenty przy stoisku, które powstało z inicjatywy uczniów z LO Milenium.

Dr hab. prof. GSW Milenium Armin Mikos von Rohrscheidt laureatem prestiżowej nagrody
poniedziałek, 14 października 2019, Martyna Drągowska

Miło nam poinformować, że dr hab. Armin Mikos von Rohrscheidt, prof. GSW Milenium, został laureatem prestiżowej nagrody Artykuł Roku 2018 w "Folia Turistica" .

Jego artykuł pt. „Polityka historyczna z etyką w tle. Patologie w kreowaniu doświadczeń turystów kulturowych” został uznany najlepszym artykułem opublikowanym w 2018 r na łamach "Folia Turistica" - najważniejszego polskiego czasopisma naukowego zajmującego się problemami turystyki.

Konferencja „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w edukacji”
poniedziałek, 14 października 2019, Rafał Wojtaszak

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji metodycznej „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w edukacji”. Współorganizatorem oraz jednym z prelegentów konferencji jest dr Paulina Gołaska, wykładowca GSW Milenium.

Celem spotkania jest dyskusja nad możliwościami realnego wsparcia uczniów ze spektrum autyzmu w placówkach edukacyjnych. Zaprezentowane zostaną przykłady sprawdzonych rozwiązań, przynoszących realne korzyści zarówno dziecku, jak i jego rodzinie oraz specjalistom. W efekcie słuchacze wyposażeni zostaną w konkretne narzędzia metodyczne, które będą mogli zastosować we własnej praktyce pedagogicznej. WSTĘP WOLNY.

VII Międzynarodowa Konferencja z cyklu Annual Humanistic Management Conference na UJ w Krakowie
niedziela, 13 października 2019, Rafał Wojtaszak

Dr Piotr Odrakiewicz wziął udział w siódmej Międzynarodowej Konferencji z cyklu Annual Humanistic Management Conference zorganizowanej przez Humanistic Management Network. Konferencja odbyła się w dniach 10-11.10.2019 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Journal Academy of Management w bibliotece GSW Milenium - 06.10.2019
wtorek, 8 października 2019, Martyna Drągowska

W dniu 06.10.2019 r. na terenie GSW Milenium miało miejsce spotkanie Koła Naukowego Millenium Management w Gnieźnie. Było to pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim 2019/2020. Studenci dyskutowali o journalu, zarządzaniu oraz prowadzeniu badań naukowych. Przekazano do biblioteki GSW Milenium kolejny Journal Naukowy Academy of Management Review. Zaczęto również planować świąteczną akcję charytatywną. Zaktualizowano listę uczestników koła a zarząd koła został bez zmian.

 

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
poniedziałek, 7 października 2019, Rafał Wojtaszak

Studenci GSW Milenium uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki. W sobotę 5 października w siedzibie uczelni przy ul. Okulickiego odbyła się Inauguracja, podczas której studenci I roku złożyli ślubowanie oraz otrzymali e-indeksy, a wykładowcy otrzymali nagrody i pamiątkowe wyróźnienia.

Zapraszamy na bezpłatne treningi Taekwon-do
poniedziałek, 7 października 2019, Martyna Drągowska

Już od października do Milenium zawita Taekwon-do! 

UWAGA! Dla studentów GSW Milenium treningi do końca października będą BEZPŁATNE.

Zapraszamy w każdą środę o godz 18:45.

Konkurs na bajkę terapeutyczną rozstrzygnięty
poniedziałek, 7 października 2019, Rafał Wojtaszak

Organizatorów zaskoczyło bardzo duże zainteresowanie konkursem na bajkę terapeutyczną. Napłynęło 131 prac z całej Polski i jedna ze Szwecji. Cieszy nas, że nie tylko panie, ale również panowie podjęli się napisania bajki terapeutycznej.

Jury konkursu stanęło przed trudnym zadaniem – wyłonieniem 3 laureatów konkursu. Postanowiło przyznać dodatkowo 5 wyróżnień i 2 nagrody poza konkursem.

Uwaga! Zmiana godzin pracy dziekanatu w WĄGROWCU
niedziela, 6 października 2019, Rafał Wojtaszak

Uprzejmie informujemy wszystkich studentów oraz osoby zainteresowane studiami w GSW Milenium na Wydziale Zamiejscowym w Wągrowcu o zmianie godzin pracy dziekanatu.


Rusza III. edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”
środa, 2 października 2019, Rafał Wojtaszak

W związku z utrzymującym się bardzo dużym zainteresowaniem studentów edukacją wojskową oraz praktycznym przeszkoleniem wojskowym, od początku nowego roku akademickiego 2019/2020 rusza kolejna, III. już edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”. Realizację programu w dalszym ciągu wspierają resorty nauki i szkolnictwa wyższego oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Do udziału w kolejnej edycji programu Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało zaproszenia również do resortu spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia oraz kultury i dziedzictwa narodowego.

Spotkanie z przedstawicielem WKU Konin majorem Sylwinem Donartem odbędzie się 13.10.2019 w godz. 11:05-11:25 w auli B, podczas którego poinformuje on studentów o możliwości zapisu do Legii Akademickiej.